Warning: Use of undefined constant blog_title - assumed 'blog_title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Admin-Box36/domains/bielskojoga.pl/public_html/wp-content/themes/purity/includes/page-title.php on line 25 Joga dla osób 60+

Warning: Use of undefined constant blog_tagline - assumed 'blog_tagline' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Admin-Box36/domains/bielskojoga.pl/public_html/wp-content/themes/purity/includes/page-title.php on line 26
Joga dla osób 60+

Zapraszamy  na  zajęcia  jogi ” 60+” adresowany do wszystkich  osób po sześćdziesiątce które chcą rozpocząć praktykę jogi.

  Grupa rusza 24 stycznia 2022. Zajęcia w każdy poniedziałek od 10:30 do 12:00.

Koszt -120zł. karnet na 4 wejścia ważny 5 tygodni.

Zajęcia prowadzi Dominika Witasik- certyfikowany nauczyciel jogi Iyengara.

Zapisy trwają, prosimy o zgłoszenia mailowo, lub telefonicznie. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zajęcia  dostosowane są dla osób starszych, które lubią ruch i gimnastykę. Specjalnie z myślą o seniorach powstała grupa skierowana do właśnie  tej grupy wiekowej, by zrozumieć jak zdrowo się starzeć, dbając o ciało fizyczne, utrzymując świadomy oddech i   uważny umysł. Zajęcia trwają 1,5h.

Proszę pamiętać jednak, że nasze centrum jogi nie jest placówką rehabilitacyjną i przy poważniejszych problemach zdrowotnych i różnorakich schorzeniach, mogą  Państwo rozpocząć praktykę  jedynie po konsultacji z lekarzem i robią to na własną odpowiedzialność. Osoby z endoprotezami bioder, poważnymi schorzeniami kręgosłupa, stanami bólowymi w ostrej fazie,  nie mogą podejmować praktyki na grupach, ponieważ w tym wypadku wymagane jest bardzo indywidualne i terapeutyczne zastosowanie jogi, co nie jest możliwe na grupie wieloosobowej .
 

Wraz z wiekiem ciało człowieka zmienia się. Im jesteśmy starsi, tym nasze ciało na skutek siły grawitacji i codziennych obciążeń, oraz psychicznych napięć  ulega zesztywnieniu. Praktyka jogi pozwala ten proces zauważyć i mu zapobiegać, aby mimo upływu lat cieszyć się zdrowiem i prostą postawa ciała.

Spokojna, zrównoważona praktyka do której używamy  specjalnych pomocy do jogi ,będzie wpływała na uruchamianie i wzmacnianie mięśni w całym ciele, oraz na uświadamianie sobie które rejony ciała są  najtrudniejsze, sztywne, zamknięte. Każde ćwiczenie jest instruowane  przez nauczyciela i wykonywane w ciszy,spokoju, aby móc obserwować siebie. Ta praca przynosi  przebudzenie świadomości ciała i radość.

 

Praktyka asan (pozycji jogi) skierowana jest, przede wszystkim  na symetryczne  wydłużanie i wzmacnianie  ciała.
Praktykowanie jogi buduje i rozciąga mięśnie, wzmacnia stawy i ścięgna, układ nerwowy (szczególnie współczulny) oraz immunologiczny, zwiększona mobilność powoduje że organizm produkuje zwiększoną ilość płynu stawowego a większa świadomość ciała pomaga w korygowaniu postawy co z kolei wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego.
 
 
 

REGULAMIN ZAJĘĆ

ZDROWIE
1. Wszyscy uczestnicy zajęć w  są zobowiązani do  wypełnienia  i podpisania regulaminu na pierwszych zajęciach jogi.
2. Kobiety są zobowiązane do zgłaszania przed zajęciami menstruacji.
3. Kobiety w ciąży nie mogą brać udziału w zajęciach grupowych.
4. Wszelkie niepokojące objawy w trakcie wykonywania ćwiczeń (np.: nagły wzrost ciśnienia, napięcie w oczach, ból w stawach) należy bezzwłocznie zasygnalizować prowadzącemu.
5. Osoby z problemami zdrowotnymi mogą przystąpić do rozpoczęcia praktyki  po konsultacji z lekarzem i robią to na własna odpowiedzialność!
6. Osoby z chorobami stóp lub otwartymi ranami dłoni lub/i stóp zobowiązane są do korzystania z prywatnej maty.

ZALECENIA DLA ĆWICZĄCYCH
1. Do ćwiczeń należy przystępować o pustym żołądku, W trakcie zajęć nie należy pić. Nie dotyczy to osób z cukrzycą.
2. Ćwiczy się boso, w przewiewnym niekrępującym ruchów stroju.
3. Program każdych zajęć stanowi całość, dlatego należy brać w nich udział od początku do końca. Chęć wcześniejszego wyjścia prosimy zgłaszać prowadzącemu przed rozpoczęciem lekcji.
4. Nie wolno pomagać innym uczestnikom zajęć, chyba, że następuje to na wyraźne polecenie prowadzącego.
5. Zachowaj ciszę! W trakcie zajęć nie należy prowadzić rozmów, ani w jakikolwiek inny sposób zakłócać ich przebiegu. Wszelkie wątpliwości oraz pytania dotyczące własnej praktyki można przedstawiać przed lub po zajęciach bezpośrednio u prowadzącego.
6. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w zajęciach po konsultacji z prowadzącym i dostarczeniu pisemnej zgody rodziców lub opiekunów.

7.Pieniądze i inne cenne przedmioty lepiej zabrać ze sobą na salę.

 8. Przed zajęciami wyłącz komórkę!!!

UDZIAŁ W ZAJĘCIACH

  1. Uczestnicy korzystają z usług Centrum Hatha Jogi w Bielsku  na własną odpowiedzialność.
  2.  Warunkiem podjęcia praktyki na zajęciach grupy zaawansowanej jest przynajmniej 6 miesięcy regularnej praktyki jogi Iyengara oraz dobry stan zdrowia.
  3. Centrum Hatha Jogi w Bielsku Katarzyny Radka nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z nieprzestrzegania niniejszego Regulaminu

W razie pytań proszę o kontakt mailowy, telefoniczny, lub smsowy :)

Kasia Radka
e-mail: k.radka@yahoo.pl
tel.: +48 602 53 42 73

Warning: Use of undefined constant sidebar - assumed 'sidebar' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/Admin-Box36/domains/bielskojoga.pl/public_html/wp-content/themes/purity/single.php on line 29