poznaj mistrza

Kilka informacji o metodzie jogi Iyengara

B. K. S. Iyengar był jednym z najwybitniejszych współczesnych nauczycieli jogi i twórcą metody zwanej od jego nazwiska jogą Iyengara®. Zmarł 20.08.2014 w wieku 95 lat i do końca zadziwiał niespotykaną sprawnością i energią.

Liczne pomoce i akcesoria do jogi zaprojektowane przez siebie pozwoliły mu rozwinąć sztukę jogi terapeutycznej bliskiej zachodniej rehabilitacji. Z każdym rokiem, na całym świecie, przybywa zwolenników uprawiających jogę według metody Iyengara®. W 2004 roku czasopismo TIME uznało Iyengara za jednego ze 100 najbardziej wpływowych ludzi XX wieku. Miliony sprzedanych książek i miliony ludzi praktykujących jogę według metody nazwanej jego nazwiskiem.

Na temat

Metoda Jogi IYENGARA®.

Na podstawie doświadczeń z praktyki własnej i z pracy z tysiącami osób, Iyengar opracował specjalne sekwencje ćwiczeń na różne dolegliwości, począwszy od przeziębienia, poprzez bóle pleców, kłopoty z ciśnieniem, aż do depresji i chronicznego zmęczenia. Rozpisał treningi na blisko 50 dolegliwości i wynalazł przyrządy wspomagające ćwiczenia: specjalnie zaprojektowane ławki, krzesła i wałki. By efekty praktyki były jak najlepsze, trzeba wykonywać wszystkie pozycje w ściśle określony sposób.

Tylko wtedy można precyzyjnie dotrzeć do każdej partii ciała (od skóry po narządy wewnętrzne). Właśnie dlatego osoby praktykujące jogę Iyengara® wielką wagę przykładają do dokładności i świadomej pracy w asanach (pozycjach), by wykonywać je prawidłowo. Nie ćwiczy się tak, jak pozwala ciało, gdyż byłoby to tylko pogłębianie istniejących ograniczeń i nieprawidłowości. Tu każda część ciała musi wykonać ściśle określoną pracę. Bardzo ważne jest, by ćwiczyć pod okiem dyplomowanego nauczyciela.

Poznaj benefity

Korzyści płynące z jogi IYENGARA®

Okazuje się, że ludzkie ciało ma ogromny potencjał i wielkie zdolności do autoregeneracji. Początkowo z trudem prostujesz plecy czy kolana, a potem to staje się naturalne i łatwe. Już nie wysuwasz barków do przodu, nie zapada się twoja klatka piersiowa. Z czasem zauważasz, że zmienia się sposób, w jaki oddychasz. Zmienia się twoja życiowa powierzchnia płuc. Dotleniony, lepiej odżywiony mózg też zaczyna sprawniej pracować. Dostrzegasz, że zmienia się twoje samopoczucie. A stąd już tylko krok do kolejnej obserwacji – że ciało i umysł są mocno związane ze sobą. Inaczej czujesz się siedząc ze zwieszoną głową, z zapadniętą klatką piersiową, a zupełnie inaczej, gdy porządnie wyprostujesz plecy, poczujesz przestrzeń w klatce piersiowej i staniesz mocno na ziemi.

Praktykując regularnie możesz zwalczać bóle głowy, kręgosłupa i stawów, przejść łagodnie przez okres przekwitania, wspomóc leczenie depresji, ale przede wszystkim zaczniesz żyć świadomie. Poprzez praktykę jogi poznajemy siebie, swoje wnętrze, odkrywamy harmonię i pełnię życia.

korzyści

Joga harmonizuje umysł i ciało

Szkoda życia na autopilot. Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna, która wymaga koncentracji do nauki nowych czynności, a przede wszystkim angażuje naszą świadomą uwagę, usprawnia funkcje umysłowe, wzmacnia połączenia synaptyczne i zapobiega procesom degradacyjnym związanym z wiekiem. Korzysta ciało.

Korzysta umysł. Korzysta człowiek, który jest harmonijną jednością ciała i umysłu. A jedność, połączenie – to tylko niektóre ze znaczeń słowa joga .

poznaj naszą ofertę

Cennik

Wejście pojedyncze

40
Cena obejmuje pojedyncze wejście na zajęcia

Karnet IV

120
Cena obejmuje 4 wejścia
Karnet ważny 5 tygodni

Karnet V

200
Cena obejmuje 5 wejść
Karnet ważny 5 tyodni

Karnet Grupa 60+

120
Cena obejmuje 4 wejścia
karnet ważny jest 5 tygodni

ceny kursów

Zajęcia Indywidualne / Kursy

Zajęcia indywidualne

120
Godzina
Cena obejmuje pojedyncze wejście na indywidualne zajęcia

Kurs II Stopnia

300
Cena obejmuje 10 zajęć
Ponad

17 +

Lat doświadczenia
{"cpt":"team","style":"2","columns":"3","show":4,"order":"DESC","orderby":"none"}

Najlepsi nauczyciele

Poznaj Naszą Kadrę

Nasza metoda