Grupa dla Osób 60+

Każda praktyka Jogi Iyengara jest jogą dla kręgosłupa

Zapraszamy  na  zajęcia  jogi ” 60+” adresowany do wszystkich  osób po sześćdziesiątce które chcą rozpocząć praktykę jogi. Zajęcia  dostosowane są dla osób starszych, które lubią ruch i gimnastykę. Specjalnie z myślą o seniorach powstała grupa skierowana do właśnie  tej grupy wiekowej, by zrozumieć jak zdrowo się starzeć, dbając o ciało fizyczne, utrzymując świadomy oddech i uważny umysł. Zajęcia trwają 1,5h. Wraz z wiekiem ciało człowieka zmienia się. Im jesteśmy starsi, tym nasze ciało na skutek siły grawitacji i codziennych obciążeń, oraz psychicznych napięć  ulega zesztywnieniu. Praktyka jogi pozwala ten proces zauważyć i mu zapobiegać, aby mimo upływu lat cieszyć się zdrowiem i prostą postawa ciała.

Spokojna, zrównoważona praktyka do której używamy  specjalnych pomocy do jogi ,będzie wpływała na uruchamianie i wzmacnianie mięśni w całym ciele, oraz na uświadamianie sobie które rejony ciała są  najtrudniejsze, sztywne, zamknięte. Każde ćwiczenie jest instruowane  przez nauczyciela i wykonywane w ciszy,spokoju, aby móc obserwować siebie. Ta praca przynosi  przebudzenie świadomości ciała i radość.

Praktyka asan (pozycji jogi) skierowana jest, przede wszystkim  na symetryczne  wydłużanie i wzmacnianie  ciała. Praktykowanie jogi buduje i rozciąga mięśnie, wzmacnia stawy i ścięgna, układ nerwowy (szczególnie współczulny) oraz immunologiczny, zwiększona mobilność powoduje że organizm produkuje zwiększoną ilość płynu stawowego a większa świadomość ciała pomaga w korygowaniu postawy co z kolei wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego.

 

Jak się przygotować?

Zabierz ze sobą wygodny strój sportowy

(pomoce do jogi znajdują się na sali)

Pamiętaj, aby nie jeść przed zajęciami

(powinny upłynąć 2-3 godziny od ostatniego obfitego posiłku lub 1 godzina od lekkiego)

Przed rozpoczęciem pierwszej lekcji

zgłoś nauczycielowi dolegliwości i problemy zdrowotne

Przed zajęciami wyłącz swój telefon komórkowy!

Proszę pamiętać jednak, że nasze centrum jogi nie jest placówką rehabilitacyjną i przy poważniejszych problemach zdrowotnych i różnorakich schorzeniach, mogą Państwo rozpocząć praktykę  jedynie po konsultacji z lekarzem i robią to na własną odpowiedzialność. Osoby z endoprotezami bioder, poważnymi schorzeniami kręgosłupa, stanami bólowymi w ostrej fazie, nie mogą podejmować praktyki na grupach, ponieważ w tym wypadku wymagane jest bardzo indywidualne i terapeutyczne zastosowanie jogi, co nie jest możliwe na grupie wieloosobowej .

Najbliższe zajęcia

Poniedziałek

Jak się zapisać

Poznaj warunki uczestnictwa w grupie którą wybrałeś

Napisz lub zadzwoń do Nas!

Uczestnictwo w kursie gwarantuje wpłata zaliczki w wysokości 100zł na konto nr: 16 1140 2004 0000 3402 7636 5392 (Centrum Hatha Jogi, ul. Pocztowa 8A, 43-309 Bielsko-Biała) w tytule przelewu proszę podać nazwę grupy na którą Państwo się zapisujecie wraz z datą oraz godziną ( np. kurs  06.09 o 20.00)   Proszę również o przesłanie informacji  na adres mailowy z Imieniem i nazwiskiem oraz  numerem telefonu! Wpłata zaliczki jest jednoznaczna z akceptacją warunków kursu i nie podlega zwrotowi.

Jeśli chcesz otrzymać fakturę na firmę, koniecznie zgłoś przed zakupem(przelewem) , zgodnie z nowymi przepisami po wystawieniu paragonu nie będzie możliwości wystawienia faktury. Prośbę o wystawienie faktury należy kierować na adres mailowy: k.radka@yahoo.pl

Decyduje kolejność zgłoszeń (mailowych, lub  telefonicznych) i wpłat zaliczek. Reszta kwoty, czyli 190zł. do zapłacenia na pierwszych zajęciach kursu.